Adana Bilgisayar Bakım

Adana Bilgisayar Bakım

Adana Bilgisayar Bakım ve Arıza tespitleri için cihazlarınızı gönül rahatlığı ile servisimize getirip aynı saat içerisine teslim alabilirsiniz. Bilgisayar bakımı için bilgisayarınızı bırakıp gitmenize gerek yok. Bakım gözünüzün önünde yapılarak işlem bittikten sonra size test edilip verilir.

BİLGİSAYAR BAKIMI NEDİR? BAKIM DA NELER YAPILIR?

Bilgisayarınız eğer bir masaüstü ise bütün çıkarılabilecek parçalar sökülür ve temizlenir. Tozdan, kirden arındırılır. Fanlar temizlenir. İşlemci üzerindeki ve ekran kartı çipi üzerindeki eski macun temizlenir ve yerine yeni macun sürülerek tekrar montajı yapılır. Bilgisayar masaüstü Bakımı bitince yazılımsal olarak eski kullanılmayan dosyalar temizlenir ve harddisk te gereksiz dosyalar kaldırılır. Bu sayede yazılımsal olarak ta bilgisayarın kendisi rahatlamış olur. Testler yapılır ve size eskisi gibi çalışır vaziyette teslim edilir.

Adana Bilgisayar Laptop Notebook Bakım Onarım

Adana Laptop Notebook Bakım

Bilgisayarınız bir notebook yada laptop ise bu biraz daha zaman alıcı bir işlemdir. Laptop ve notebooklar masaüstü bilgisayar gibi rahat sökülüp takılmaya müsait değildir. Bu yüzden bir usta ve bilgisayardan gerçekten anlayan kişiler tarafından sökülüp bakımının yapılması doğru yoldur.

Notebook Laptop Nasıl Temizlenir ve Nasıl Bakım Yapılır?

Laptop yada notebook bilgisayarınız sökülür. Fan içerisindeki ve hava çıkış peteklerindeki tozlar temizlenir. Soğutu bakır kaldırıldıktan sonra işlemci ve ekran çipi üzerindeki eski macun temizlenip yerine orjinal termal macun sürülür ve tekrar bakır montaj edilir. Anakart üzerindeki tozlar giderilir, menteşeler kontrol edilir ve cihaz tekrar toplanır. Bilgisayar işletim sistemi çalıştırılır ve gereksiz dosyalardan bilgisayar arındırılır.

Test edilerek çalışması fan sesi ve işletim sistemi hızı test edilir ve size teslim edilir.

Bir Bilgisayarın Bakımı Ne Kadar Zaman Alır?

Masaüstü bilgisayarın bakımı 30 Dakikadır.
Laptop ve Notebook Bilgisayar Bakımı 45 ile 1 Saat arasında değişir.

  • Adana Bilgisayar Bakım,
  • Adana Laptop Bakım,
  • Adana Notebook Bakım,
  • Adana Notebook Fan Tamiri Değişimi Temizliği,
  • Adana Laptop Fan Tamiri, Değişimi, Temizliği,
  • Adana Bilgisayar Notebook Laptop Macun Değişimi,
  • Adana Bilgisayar Bakım, Temizleme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*