Adana Laptop Batarya Pil olarak arama yaparak en uygun batarya fiyatları ile Adana Bilgisayar karşınıza çıkacaktır. Bataryalar eski bilgisayardaki gibi uzun ömürlü olmuyor maalesef. Yeni nesil işlemciler ve yeni tür deki bilgisayarlar batarya ömrünü çabuk bitirmekte ve sorunlar yaratmaktadır.

Bu yüzden özellikle batarya seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bugün normal bir servisten aldığınız batarya ile, özel bilgisayar servisinden aldığınız bataryalar hemen hemen aynıdır. Sadece üzerindeki marka basımı orijinaldir.

Bir pilin uzun ömürlü olması ve stabil çalışması için pilin bitmesini, uyarı göstergesi adaptör takın dediğinde bu eylemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde her fişte sürekli kullanımız bataryanızdaki ömrü azaltacak ve sonunda devre dışı kalacaktır.

Laptoplar için batarya neden önemlidir. Batarya bilgisayarınızın ani kapanmamasını sağlamaktadır. Güç kayıplarında bilgisayarınızın işlemcisi, ram ve diğer donanımları hasar görebilmektedir. Ani voltaj yükselmeleri, düşmeleri cihazınızın ana kart sorunu vermesine sebep olacaktır.

Seyahatlerde, elektriğin olmadığı ortamlarda bilgisayarınızı kullanmanıza olanak vermektedir. Bu yüzden bataryanızı uzun süreli kullanmak için mutlaka mutlaka onu fişe takmadan kullanmalısınız. Pil performansı asla tam söylenildiği gibi 4-5 saat gitmez. Bu kullanıma bağlı olarak azalacak çoğalacaktır. Mesela bilgisayarınız ekran parlaklığı çok açık, oyun ve müzikle birlikte en fazla 45 dakika 1 saat aralığında kullanabilirsiniz.

Pili uzun ömürlü kullanmak için, ekran parlaklığının %70 te olması, ses %60, ve arka planda çalışan aygıtların kapatılması gereklidir. Bu şekilde yaparak pil kullanım zamanını yükseltebilirsiniz.