Kategoriler
Genel

Asus Bilgisayar Tamiri Adana

Asus Bilgisayar Tamiri Adana

Asus Bilgisayar Tamiri Adana sayfamıza öncelikle hoşgeldiniz. Asus laptop, notebook, anakart ve diğer donanımlarının tamir ve servisi hakkında sizlere kısa bir bilgi vereceğiz.

Bildiğimiz üzere pandemiden dolayı bilgisayarların fiyatları arttığından alınabilirliliğide zorlaştı. Bu nedenle evimizdeki bilgisayarları canlandırmaya yada yaptırmaya yöneliyoruz. Bizde bu konuda sizlere faydalı bir hizmet sunabilmek adına sizlerle bu sayfayı paylaşmak istiyoruz.

Asus Bilgisayar yada notebook diyelim. Eğer elinizde bu markada bir bilgisayar var ise hızlandırmanın ve verimli kullanmanın bir kaç değişimle mümkün olabildiğini söylemek isteriz. Öncelikle bilgisayarınızın eski ve yavaş olduğunu düşünüyorsanız, bilgisayarınızın bir kaç donanım değişikliğinden sonra hızlanacağını biliyormusunuz?

Asus Notebook Harddisk Değişimi ile Bilgisayarınızı Hızlandırmak Mümkün!

Asus Bilgisayarınızın harddiskini bir ssd ile değiştirerek bilgisayarınızı olduğundan 5 kat daha hızlı kullanabilirsiniz. SSD Diskler diğer harddisklere nazaran çalışma sistemi farklıdır. Harddiskler genelde bilgisayarınızın işlemcisi ile kendi arasındaki veri alışverişini ssd kadar hızlı yapamaz. Buda işlemcinin yorulmasına sebep olmaktadır. Bazen programların içerisinde, bazende ara geçişlerde donmalara sebep olabilir. Bu yeni bilgisayarlarda da eski bilgisayarlarda da geçerli olan bir durumdur. Fakat işlemciniz ile ssd arasında yapılan veri alışverişi harddiske nazaran 10 kat daha hızlıdır.

Bu nedenle bilgisayarınızın ssd ile çalışarak hızlanmaması mümkün değildir. Bu yüzden bilgisyarlarınızda mutlaka ssd kullanın. Peki ssd yi taktıktan sonra diğer harddiskle ne yapacaksınız. Bunun içinde iki seçeneğiniz var!

  1. Çıkan Harddiskinize bir harici harddisk kutusu alarak dışardan usb bağlantısı ile kullanabilirsiniz. Bu sayede bilgisayarınızın eski verilerini korumuş ve kullanmış olacaksınız.
  2. Caddy Notebook SSD Sata Kutu Kızağı. Bu araç dvd romunuzun yerine harddiskinizin dvdrom yatağında kullanmanıza olanak sağlar. Bu sayede sistemi ssd çalıştırırken, eski harddiskinizi de depolama olarak yine bilgisayarınızın içinde kullanabilirsiniz.

Dvdrom Lazım Diyorsanız!

Bilgisayarınızdan çıkarttığınız dvd romu yine harici bir usb bağlantı ile dışardan kullanabilirsiniz. Günümüzde dvdrom u kullanan pek kullanıcı yok. Ama yine de kullanmaya ihtiyacım var diyorsanız mutlaka tavsiye ettiğimiz ürünü kullanabilirsiniz.

Belirttiğimiz gibi yukarıda ek aparat olan harici dvdrom kutusu ile usb bağlantısı yaparak dvdromunuzu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Ara!