Masaüstü Pc

Masaüstü Bilgisayar Tamiri, Sorunları, Arızaları, Kısa Çözümler, Ekrana Görüntü Vermemesi, Kendini Resetleme, Güç Sorunları


Masaüstü Pc

Masaüstü Pc sorunları ile ilgili bu konumuzda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Öncelikle yeni veya eski bir bilgisayarın sorunlarına değinelim.

Bilgisayar Çalışıyor Ama Görüntü Yok!

1.
Bu durum hemen hemen her bilgisayarın başına gelmektedir. Bu durumda yapmanız gereken şey öncelikle güç kablosunu bilgisayarın arkasından sökün. Kasanın Açma-Kapama tuşuna 15 saniye basılı tutun. Güç Kablosunu Takın ve normal şekilde çalıştırın.

2. Durum değişmedi ise Güç Kablosunu yeniden çıkarın. Anakartın üzerinde bulunan yuvarlak şeklinde olan pili sökün. 15 saniye güç kablosu takılı değilken Açma-Kapama düğmesine basın. Sonra güç kablosunu pili takmadan kasaya takın. Tekrar Açma-Kapama düğmesine normal açarak basın.

3. Durum değişmedi ise Ramleri sökün. Eğer 2 adet ram var ise biri ile çalıştırın. Sonra diğerini deneyin. Tek ram ise ayrıca aynı frekansta bir ram bulmanız gerek. Bu işlemlede açılmadı ise parça değiştirerek işlemlere devam edin. Bunun için servisinizden destek alın.

Kasaya Hiç Elektrik Gelmiyor!

Bu durumda powersupply (Güç Ünitesini) değiştirin. Eğer başka bir güç ünitesi ile çalışmıyorsa bu sorun chipset yada farklı bir sorun olabilir. Servisden destek almanızı öneririz.

Masaüstü Bilgisayarların genel olarak güç kaynaklı yada donanımsal kaynaklı sıkıntıları oluşmaktadır. Bu kullanım yılına, yanlış parça takılmasına, yazılımsal sorunlarına bağlı olmaktadır. Bunların çözümü için servisimizden destek alabilirsiniz.

Masaüstü Bilgisayar Tamiri, Sorunları, Arızaları, Kısa Çözümler, Ekrana Görüntü Vermemesi, Kendini Resetleme, Güç Sorunları

Tıkla Ara!