Adana Ekran Kartı Tamiri

Ekran Kartı tamir edilir. Fakat ne olursa olsun ilk aldığınız performansta görüntü kalitesi elde edemezsiniz. Etseniz bile bu uzun sürmeyecektir! Hangi servis bunu iddia etse de en fazla 3 ay garanti vereceklerini söyleyerek durumu garantilemiş olacaklardır. 

Ekran Kartı Tamiri reball işlemi yapılmadan da mümkün. Yeter ki servisimize gelen kartlar başka servisler tarafından vıncıklanmış olmasın 🙂 İşin espiri tarafıyla daha anlaşılır olur diye düşünerek böyle bir kelimeye ihtiyaç duyduk. 

Verimli oynamak için bizim yaptığımız işlemden sonra mutlaka ilk 1 hafta orta sekmentte oynamanız gerekecektir. 1 hafta sonra bir üst grafik seçenekleri ile devam edebilirsiniz.

Ekran kartlarının en öncelikli bozulma sebeplerinden ilki oynanan oyuna göre ekran kartınızın düşük gelmesidir. Bazen ne kadar da olsa üretici üstünde özelliklerini belirtir fakat oyuna girdiğinizden yarım saat yada 1 saat sonra dropları görmeye başlarsınız. Fps de dalgalanmaları ve dahası..

Bu yüzden öncelikle Ekran Kartı seçimini iyi yapmalısınız. Ya ileriye dönük sağlam bir ekran kartı alacaksınız ki bu da maliyet demek, yada oynadığınız oyunların gereksinimlerini karşılayacak şekilde ekran kartınızın ayarlarını düzelteceksiniz.

Ekran Kartının bir diğer bozulma şeklide bakımsızlıktan kaynaklanır. Kullandığınız Termal Macun çok önemlidir. Ekran kartlarında kullanılan macunlar genelde sakız kıvamında ve sert olmalıdır. 5-10 tl’lik macunları asla kullanmayın! 


Adana ekran kartı tamiri

Ekran Kartına Reball İşe Yararmı?

Ekran Kartına Reball işe yarayabilir! Fakat bu riskli ve %35 garantili yapılabilir. Servislere giden ve netice alınan 100 karttan sadece 15-16 sı uzun süre çalışmıştır. Fakat geri kalanlar 1 ay, 3 ay kadar ancak idare edebilecektir. 

Reball de kullanılan lehim topları orjinal fabrika çıkışlı ekran kartlarında kullanılan lehim toplarından değildir. Soğuk ve Sıcak Lehim dediğimiz olaydan ötürü bazen öyle anlar gerçekleşiyor ki ; Lehim Toplarının altında bulunan yolların lehimlerle birlikte kaltığını görüyoruz. İşte en büyük risk bu oluyor ki artık geri dönüş yok denecek kadar azalıyor.

Bu yüzden önerimiz daha az ısı ve bir kaç özel yöntem ile reball yapmadan orjinal lehim toplarını kendine getirmek olacaktır.

0538 697 4666
Arayın Bilgi Alın Derim!

“Adana Ekran Kartı Tamiri” için 8 yanıt

Gökmen Karataş Ekran Kartı Sorunudiyorki:

Merhaba ekran kartımla ilgili bir sorun var. Bu son 1 aydan beridir mevcut ve gerçekten rahatsız etmeye başladı. rx 550 ve sorunu şu, oyuna girdiğimde beni windows a atıyor. Bir kaç defa girmeye çalıştığımda reset atıyor cihaz. Garantisi bitti ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba, ekran kartınla alakalı bir duırum bu kesinlikle ve chipset ile alakalı. Muhtemelen bakımı hiç yaptırmamışsın. Genel olarak yüksek performansta oynanan oyunları çalıştıran ekran kartları 6 ayda bir termal macun değişiminin yapılması gerekiyor. Eğer bu durum olmadıysa garanti süresi geçtikten hemen sonra cihazlar dediğin sorunları yaşatıyor. Servislik olmuş cihazın. Söylenecek başka birşey yok. İyi Günler. 0538 697 4666 yı ararsan detaylı görüşebiliriz.

Artek Resuldiyorki:

İyi günler. Sitenizi gördüm internette ekran kartlarını tamir ediyormuşsunuz. Bu konu hakkında bilgi alacaktım. Benim ekran kartım asus 1050ti bir ekran kartı. Oyunda sürekli drop yiyorum ve bazen de donmalar oluyor. Sistemim 16 gb dd3 ram, 7.nesil i5 işlemci ve 600wat power var makinenin üstünde. Ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran kartınızla alakalı birşey söylemek gerekirse bence servisimize getirip burda beraber incelememiz gerektiğini düşünüyorum. Bu durum birçok donanımdan yapabilir. Power, işlemci ve ramler. Bunları kontrol etmen gerekiyor. öncelikle tek slot ramde sonrada diğer ramde dene. Sorun aynı devam ediyorsa bir işlemci varsa deneyebileceğin işlemciyide dene! Hala sorun devam ediyorsa ekran kartı kalıyor. Fakat anakart üzerinde kondansatörlerde yapabiliyor bu durumu. Ama yine bakmak gerektiğini düşünüyorum.

Fırat Terkendiyorki:

Ben fırat, ekran kartımla alakalı sorunuma adana bilgisayarda çözüm buldum. Teşekkür ederim alp abi. Gerçekten sohpetinde harika . Herkese tavsiye ediyorum. Çevremide sana yönlendireceğim emin olabilirsin.

Sezgin Asus 1650ti Ekran Kartıdiyorki:

Ben Sezgin alp abi, geçenlerde bir ekran kartı yaptırmıştım sana şimdi benim arkadaşımda yaptıracak. Sana yönlendirdim. Abi çok memnun kaldım. dediğin gibi ilk hafta düşük performansa oynadım ve şimdi performansta oynuyorum banamısın demiyor. Çok sağol abi. Hayırlı işlerin olsun.

Sezgincim arkadaşın geldi işini çözdük. Onun durumu farklıydı. Bilgisayarınla alakalı bir sorun vardı. Ram değiştirdik düzeldi sorunu. Sağol yönlendirmen için. İyi Günler Kardeşim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir