Genel

Termal Macun Değişimi

Termal Macun Değişimi

Masaüstü ve Dizüstü Bilgisayarların ısınmalarına sebep olan termal macun kuruması ve işlevini yitirmesinden sonra yapılan işlemdir. Termal Macun bakır soğutma levhası ile işlemci kristali arasında hava boşluğunu kapatır ve ısının iletkenliğini arttırarak soğutucu fanın işlemciyi ve ekran kartı çipini soğutmasını sağlamaktadır.

Ne Sıklıkla Termal Macun Değişimi Yapılmalıdır?

Performans bilgisayarları ile ev ve ofis bilgisayarlarının termal macun değişimleri farklıdır. Sürekli olarak kullanılan ofis bilgisayarlarının Termal Macun değişiminin 6 ayda 1 defa olmak üzere değiştirilmesi gereklidir. Fakat evde kullanılan normal bilgisayarların ise 1 yılda bir değişimi yapılabilir. Fakat kullanılan macunun da kaliteli termal macun olması gerekmektedir.

Termal Macun Değişimi

Ekran Kartlarının Termal Macun Değişimi Yapılır mı ?

Öncelikle oyuncu bilgisayarları (Masaüstü) olmak üzere, Laptop oyuncu bilgisayarlarının da ekran kartları sürekli aktif çalışmaktadır. Bu sebeple yine 6 ayda gerçek kaliteli termal macun değişimi yapılması gereklidir.

Termal Macun Değişimi Yapılmaz İse Ne Gibi Problemler Olur?

Termal macunu değişmemiş ve uzun süre kullanılmış cihazların ısınma problemleri, mavi ekran hataları ve aniden kapanma sorunları doğurmaktadır. Bu sebeple mutlaka termal macun değişimi yapılması gerekmektedir.

Adana Bilgisayar Servisi Termal Macun Değişimini Yapmaktadır.

0322 225 56 66 Servis Numarası

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir